top of page

10-16, pn

|

Žvejų g. 12

Grupinės transcendentinės garsų sesijos Klaipėdoje

KIEKVIENĄ PENKTADIENĮ! Skirtingais laikais.

Registration is Closed
See other events
Grupinės transcendentinės garsų sesijos Klaipėdoje
Grupinės transcendentinės garsų sesijos Klaipėdoje

Data, vieta

2020-10-16 10:00

Žvejų g. 12, Žvejų g. 12, Klaipėda 91248, Lithuania

Apie renginį

Apie kiekvieną seansą, pagal jo specifiką, informaciją aptiksite prie konkretaus renginio, ar tai būtų "Augu sveikas ir darnus", ar "Kosminė Lopšinė", o gal "Garsų Harmonija" sesija... Tačiau visoms šioms gydančio garso kelionėms - viena visa apjungianti informacija apie garsą išsamiai...

Gydantis garsas!

Garso poveikis žmogaus kūnui ir dvasiai žinomas seniai. Garsas mus pasiekia per dalelių virpesį, kuris skleidžia energiją. Tačiau žmogaus ausis gali girdėti tik ribotą garsų spektrą.

Jau tūkstančius metų žmonės naudoja garsą įvairioms ligoms gydyti. Gydymas garsu žinomas dar priešistorijoje. Senovės Indijos išminčiai, Pitagoro laikų Graikijos filosofai visas fizines formas tapatindavo su muzikos manifestacija (įsikūnijimu). Tų laikų raštuose aptinkama teiginių, kad gyvybė ir sveikata priklauso nuo harmoningų dažnių santykio, kurie prasideda žmogaus mintyse ir per kūną išeina į sociumą ir gamtą. Tie patys harmonijos dėsniai buvo pastebėti garsuose, muzikoje. „Teisingas“ garsas galėjo išgydyti sergantį žmogų, harmonizuodamas jo kūną ir protą, žmonės buvo gydomi dainavimu.

Šiuolaikinė garso terapija apima įvairias technikas, kurių metu garsas naudojamas žmogaus savijautai gerinti, sveikatai stiprinti. Šis metodas apima kelis aspektus – fizinį, psichologinį ir dvasinį. Dažnai jis derinamas su kitais metodais, tai priklauso nuo gydomo žmogaus poreikių ir jį gydančiojo kvalifikacijos. Tai gali būti garso masažas, kurio metu siekiama gilaus atsipalaidavimo, skatinančio natūralius žmogaus gijimo mechanizmus; garso meditacija, kurios metu žmogus pasineria į gilias sąmonės būsenas. Visa tai ne tik sustiprina kūną, bet ir praplečia sąmonę, veda dvasinio augimo keliu. Tokia meditacija yra prieinama kiekvienam, jos metu tereikia patogiai įsitaisyti ir atsiduoti garsams.

Abu aptarti metodai turi emocinį (psichologinį) aspektą, nes garsas (ypač gongų) jau tūkstantmečius taikomas norint įveikti baimę ar kitą gyventi trukdantį jausmą. Tokio užsiėmimo metu žmogus turi galimybę jausti visas jame „sustingusias“ emocijas ir jas absorbuoti.

Nėra teisingo ar neteisingo patyrimo.

Įtampa, sulaikyti, „užblokuoti“ jausmai sukelia kūne raumenų įtampą ir įvairias psichosomatines ligas – migreną, kraujotakos, miego sutrikimus, sąnarių ir stuburo ligas. Galima susirgti ir neuroze, gali atsirasti fobijų ir t.t.

Instrumentai, žinomi tūkstantmečius ir šiuo metu plačiau naudojami garso terapijoje, – „dainuojantys“ (arba tibetietiški) dubenys, gongai, varpeliai, tingsa, šamanų būgnai, dambreliai, kriauklės, australų didgeridoo, fleitos ir kiti senieji muzikos instrumentai. Ypač stiprų poveikį turi gongai ir dainuojantys dubenys, padedantys žmogui susigrąžinti gamtos diktuojamą ritmą.

Kas vyksta garso seanso metu? Žmogus patogiai atsisėda arba atsigula, užsimerkia, atsipalaiduoja ir leidžia sau panirti į garsus. Žodžiai „leidžia sau“ turi ypatingą reikšmę, nes būtent atsivėrimas patyrimui be išankstinių įsitikinimų ir vertinimų leidžia priimti garsą, giliai pasinerti į jį, jausti jį, būti čia ir dabar. Leidžia ateiti toms mintims, kurios aplanko, ir jų nevertinti. Čia nėra teisingo ar neteisingo patyrimo – kiekvienas patyrimas yra unikalus ir parodo mums, kur šiuo metu esame ir kas vyksta mūsų gyvenime.

Garso seanso metu Meistras sudaro tik tam tikras sąlygas, o gongai veda žmogų būtent ten, kur jam tuo metu reikia atsidurti. Vieni pasineria į gilias sąmones būsenas, regi nuostabius vaizdinius, kitiems garsai asocijuojasi su nemaloniais patyrimais, iškelia baimes, sukelia liūdesį. Tretiems pasidaro linksma ir šviesu. Tai ir yra nuostabu – kiekvieną kartą šis patyrimas bus skirtingas. Tik visų prašoma: nevertinkite šio patyrimo – tai jūsų pačių dalis!

Ryšys tarp nusiteikimo ir garso.

Individualaus dainuojančių dubenų garso masažo metu ant kūno papildomai dedami dubenėliai – tuomet žmogus patiria gilius kinestetinius pojūčius.

Pasinėrus į garso lauką, galima patirti gilias sąmonės būsenas, kurių metu žmogaus smegenų dažnis turi galimybę „persijungti“ nuo aktyviųjų beta dažnių į gilesnes būsenas – alfa, teta ir delta dažnius. Tai būsenos, žinomos mums iš įvairių miego fazių ir meditacijos. Jos itin svarbios žmogaus sveikatai, tačiau šiais laikais giliose miego fazėse būname pernelyg trumpai. „Jei prieš šimtą metų žmogus giliame delta fazės miege būdavo apie 2-3 valandas, tai dabar – daugiausiai pusvalandį. Tai yra miego fazė, kurios metu kūnas ima naudoti visus savigydos resursus. Jei garso terapijos sesijos metu pasineriame į šią fazę bent 5 minutėms, atsikeliame žvalūs, pailsėję. Dažnai būtent po tokio patyrimo žmogus pasakoja apie jį kamavusio negalavimo atslūgimą“. Tai dar kartą primena apie neribotas žmogaus savigydos galimybes.

Holistinio garso lauke žmogaus ketinimai, mintys įgauna ypatingą jėgą. Mūsų laikais šį klausimą nagrinėja kvantinė fizika, tyrinėjanti mintis kaip tam tikros energijos formą. Kalbant paprastai – kiekvienos terapijos ar gydymo metu pozityvus nusiteikimas išjudina vidinius resursus. Ir to reikia nepamiršti.

Garso forma labai tinka vaikams, kurie ypač mėgsta subtilius dainuojančių dubenėlių garsus. Gerų rezultatų sulaukiama dirbant su autizmo sutrikimą ar smegenų disfunkciją turinčiais vaikais. Kadangi šis garsas puikiai harmonizuoja smegenų pusrutulių veiklą, taikomas sergantiesiems cerebriniu paralyžiumi. Tinka emocijoms išlaisvinti.

Psichoterapeutai, psichologai, pedagogai ir socialiniai darbuotojai garso terapiją naudoja dirbdami su emocinių sutrikimų turinčiais pacientais.

Svarbu atsiverti naujam patyrimui!

Tiesa, dažnai gongų garsas, ypač pirmųjų seansų metu, į paviršių iškelia įsisenėjusius ne pačius geriausius jausmus (ne veltui juos kažkada „užrakiname“ psichikos gelmėse), ir žmogus jaučiasi prastai. Psichologijoje tai vadinama pasipriešinimu, ir yra normali reakcija. Bet visada galime judėti sveikatos link ir pasirinkusieji šį kelią laimi.

Gongo ir Tibetietiškų dainuojančių dubenų garsų sesijos vyksta kiekvieną penktadienį Klaipėdoje, “Sąmoningumo centre”, Žvejų g. 12, IIIa.

Visada vietų skaičius ribotas! Todėl būtina išankstinė rezervacija tel. 860027087

Esate laukiami!

Su meile, Alfreda Medhanadi

Informacija iš sveikaszmogus.lt portalo

Dalintis

bottom of page